Lista aktualności Lista aktualności

INAUGURACJA LETNIEGO SEZONU TURYSTYCZNEGO W MAŁPOLOSCE

W dniu 1 maja br. w Iwkowej miała miejsce Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce połączona z oficjalnym otwarciem wieży widokowej na Szpilówce.

Impreza zorganizowana przez Gminę Iwkowa wzbudziła zainteresowanie wielu turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Obok licznych atrakcji „dla dużych i małych”, takich jak: gry terenowe, występy zespołów regionalnych czy zabaw tanecznych, czekało także wyzwanie w postaci udziału w rajdzie pieszym lub rowerowym. Cel w obu przypadkach był taki sam tzn. propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia. Jednym z punktów trasy był udział w oficjalnym otwarciu wieży widokowej w Szpilówce. Wysoka na 30 metrów budowla usytuowana na Szpilówce (516 m n.p.m.) na Pogórzu Wiśnickim, sprawia imponujące wrażenie. To właśnie ona w tym dniu stanowiła główną atrakcję.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się także, stoiska promocyjne, m.in. Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Gazety Krakowskiej czy Nadleśnictwa Brzesko. Stoiska Lasów Państwowych zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem, stając się nierzadko ciekawą lekcją przyrody. Wszyscy chętnie brali udział w licznych zabawach, a także odpowiadali, na nie łatwe jak się okazywało, pytania, chętnie poszerzając swoją wiedzę. Nadleśnictwo Brzesko dla najbardziej aktywnych uczestników przygotowało sadzonki buka pospolitego.

Nadleśnictwo Brzesko zachęca do aktywnego spędzania czasu oraz odwiedzenia bardzo ciekawej atrakcji turystycznej jaką jest wieża na Szpilówce ! ZAPRASZAMY