Lista aktualności Lista aktualności

Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

W dniach 17-19 maja br. na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbyła się kolejna, już XVIII edycja Festiwalu Nauki i Sztuki. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie na swoim stanowisku w różnych formach prezentowali informacje na temat prowadzenia gospodarki leśnej, a także ochrony przyrody.

Leśny namiot cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Znajdowało się w nim bowiem wiele interesujących rzeczy m.in. interaktywne postery, plansze czy koło fortuny z leśnymi zagadkami. Stoisko licznie oblegały dzieci, które chętnie odgadywały głosy oraz tropy zwierząt - w tym zadaniu pomocna była tablica interaktywna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także mniejsze eksponaty np. dzięcioły wystrugane z drewna. Dzieci opowiadały o swoich przygodach w lesie podczas spacerów z rodzicami i w czasie zbierania grzybów.
Bardzo ciekawe i rozbudzające wyobraźnie były także konkursy i zabawy, w których uczestnicy, starsi i najmłodsi, mieli szanse wykazać się wiedzą na temat pracy leśnika, bądź rozpoznając gatunki drzew. W nagrodę można było otrzymać sadzonkę drzewa.

W trakcie festiwalu przedstawiona została także kampania „Zostań pomocnikiem leśnika”, która prowadzona jest w trzech Nadleśnictwach: Krzeszowice, Miechów i Niepołomice.
Więcej informacji na temat tej kampanii można uzyskać na stronie www.pomocniklesnika.pl.